Świat nieustannie gna do przodu. Możliwości, jakie oferuje rynek pracy, już nijak pasują do tego, co było przed pojawieniem się nowoczesnych mediów. Brak kapitału na założenie własnej firmy nie jest już przeszkodą, która skazuje Cię na szukanie pracodawcy!
Możesz znaleźć taką formę zarabiania, która będzie nie tylko źródłem utrzymania, ale także pełnej satysfakcji emocjonalnej. Stanie się tak, jeżeli przy wyborze sposobu zarabiania na życie uwzględnisz wszystkie możliwości, które oferuje Ci obecnie rynek. Byłoby bardzo wskazane, gdybyś od razu przyjął długoterminową perspektywę przy podejmowaniu tej, jednej z najważniejszych decyzji w życiu.
Robiąc analizę możliwości, zwróć szczególną uwagę na fakt, że powstaje coraz więcej rozwiązań pośrednich, pomiędzy pracą na etat a szeroko rozumianym biznesem tradycyjnym. Warto się z tymi pomysłami bliżej zapoznać i rozważyć swoją karierę nie tylko od strony wyboru zawodu, ale także kwestii sposobu zarabiania na życie.
Jak wygląda START w przypadku pracy na etacie, a jak w działalności w marketingu sieciowym?
•
Etat. W tradycyjnej firmie zawsze na dzień dobry zapytają cię o wykształcenie, znajomość języków obcych, ukończone kursy i szkolenia oraz wiele innych kwestii. Gdyby jeszcze wynagrodzenie było równie wysokie jak oczekiwania pracodawcy, to można by było na ten niezbędny proces machnąć ręką. Tak jednak niestety się nie dzieje. Jedni startują od samej podstawy trójkąta, a inni z tymi samymi kwalifikacjami zaczynają wyżej. Są też tacy, którzy żadnej szansy nie dostają.
•
Marketing sieciowy. W marketingu sieciowym wszyscy startują z tego samego poziomu. Nikomu na początku nie odbiera się szansy na zrobienie kariery. Twoje wykształcenie i doświadczenie mogą ci w tym pomóc, ale ich brak nie odbiera ci żadnych możliwości. Niezależnie od tego, czy masz lat pięćdziesiąt czy osiemnaście, znasz pięć języków lub żadnego, to i tak wystartujesz tak jak wszyscy — z tego samego poziomu. Wykupując swój numer rejestracyjny, otrzymasz materiały informacyjne i przywilej kupowania w cenach hurtowych. Zostaniesz na początek dobrze poinformowanym i uprzywilejowanym klientem. Możesz, a czasami nawet powinieneś na tym poprzestać. Szczególnie w sytuacji, jeżeli nie polubisz produktów firmy ani jej planu marketingowego. Polecać innym coś, do czego nie jesteś przekonany, to ostatnia rzecz, do której chcielibyśmy cię namawiać. Jeżeli jednak polubisz firmę i jej produkty, to rozważ koniecznie rozpoczęcie wędrówki w górę trójkąta.
„
W marketingu sieciowym wszyscy startują z tego samego poziomu. Nikomu nie odbiera się szansy na zrobienie kariery na starcie. Twoje wykształcenie i doświadczenie mogą ci pomóc w karierze, ale ich ewentualny brak nie odbiera ci żadnych możliwości".
Jak wygląda KARIERA w jednym i w drugim przypadku?
Droga na szczyt w strukturze sieciowej pod jednym względem nie różni się od tradycyjnej ścieżki kariery. Obydwie nie są usłane różami. Wymagają zaangażowania, doświadczenia, umiejętności, a czasem nawet zwykłego szczęścia. Warto się przyjrzeć zestawieniu poniżej, aby wiedzieć, w jakich okolicznościach przyjdzie ci swoje zaangażowanie, doświadczenie i umiejętności wykorzystywać.
Etat
|
Marketing sieciowy
|
Stałe wynagrodzenie + możliwość
podwyżki
|
Brak jakichkolwiek ograniczeń
finansowych
|
Dokładnie określone czas i miejsce
pracy
|
Brak jakichkolwiek ograniczeń
czasowych i terytorialnych
|
Szef
|
Mentor
|
Określony zakres obowiązków
i związany z tym system kontroli
i nadzoru
|
Brak zakresu obowiązków i
związanego z tym systemu kontroli
|
Możliwość obwiniania innych za
swój brak awansu
|
Brak takiej możliwości
|
Z reguły brak możliwości zarabiania
więcej od osób będących wyżej w strukturze firm
|
Sytuacja wręcz pożądana
|
Możliwość zrobienia kariery dzięki
znajomościom
|
Brak takiej możliwości
|
Z reguły skromny system motywacji
pozafinansowe
|
Bardzo atrakcyjny system motywacji
pozafinansowe
|
Każdy z nas zamienia swój czas na pieniądze. Z tą tylko różnicą, że kierowca, lekarz, przedstawiciel handlowy, kiedy przestają pracować, przestają z reguły otrzymywać wynagrodzenie. W marketingu sieciowym jest inaczej. Podejmuje się działalność, żeby kiedyś dochody bez naszej aktywności utrzymywały się, a nawet rosły.
Co cię czeka na ZAKOŃCZENIE kariery?
Koniec wieńczy dzieło. Zaczynaj z wizją końca. Można by tak jeszcze wyliczać przez dłuższą chwilę. Wszystko w życiu ma kiedyś swój kres i stąd pewnie bierze się mnogość powiedzeń na ten temat. Warto tak postępować, aby zakończenie kariery było zawsze miłym zwieńczeniem pewnego etapu w naszym życiu.
Z reguły rozstania z firmą do łatwych i miłych chwil nie należą. Już pewnie się domyślasz, że w marketingu sieciowym jest inaczej. Z prostej przyczyny: bo nie ma tradycyjnych rozstań. Wszystkich zaniepokojonych ostatnim zdaniem od razu uspokajamy. Jak się ktoś bardzo uprze i złoży rezygnację, firma oczywiście to uszanuje. Jeżeli jednak się znudzisz, rozleniwisz albo zajmiesz się czymś innym, to nikt ci rezygnacji do podpisania nie podsunie i dalszego otrzymywania profitów z tytułu tego, co zbudowałeś, nie pozbawi.
Skoro inni dalej z tytułu twojej rekomendacji kupują produkty firmy, to będziesz w dalszym ciągu otrzymywał prowizje. Taka sytuacja nie jest niczym szczególnym. Ona jest podstawowym i najważniejszym argumentem przemawiającym za podjęciem współpracy z firmą marketingu sieciowego. Nie ma chyba takiej
drugiej możliwości, która pozwalałaby bez znacznej finansowej inwestycji z twojej strony uzyskać w relatywnie krótkim okresie stały dochód i otrzymywać go dalej, także w sytuacji, kiedy nie będziesz mógł już dłużej pracować. W zależności od twojego tempa pracy i skuteczności marketing sieciowy stwarza ci taką możliwość po kilkunastu, a nawet już po kilku latach efektywnej działalności.
Numer rejestracyjny można
przekazać lub można
go odziedziczyć. Nie musisz się martwić o to, że twoja rezygnacja ze współpracy oznacza również rezygnację z pieniędzy.
Każdy z nas zamienia swój czas na
pieniądze. Z tą tylko różnicą, że kierowca, lekarz, przedstawiciel handlowy, kiedy przestają pracować, przestają z reguły otrzymywać wynagrodzenie. W marketingu sieciowym jest inaczej. Podejmuje się działalność, żeby kiedyś dochody bez naszej aktywności utrzymywały się, a nawet rosły.
Te i inne przemyślenia znajdziesz w książce pt.
"Etat, biznes tradycyjny czy marketing sieciowy?"